sohbet

Sohbet

Sohbet Odaları

Sohbet Siteleri

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şırnak Valisi Hasan İpek’i makamında ziyaret etti. Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, adliye hizmetlerinin idari yönden ve yapılması gereken yatırımlar açısından yeniden gözden geçirilmesi, değerlendirilmesi, talep ve sorunların tespiti ve çözümünün hayata geçirilmesi için Şırnak’ta bulunduklarını söyledi.

Gazetecilerin Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimine ilişkin sorusu üzerine Bozdağ, seçim takviminin işlediğini, bu takvim çerçevesinde kürsüde görev yapan HSYK’nın denetim, yönetim ve gözetimi altında seçimin 12 Ekim’de yapılacağını bildirdi.

Danıştay, Yargıtay ve Adalet Akademisi’nde kendilerinin bu seçimi yapacaklarını, Yüksek Seçim Kurulu’nun takvimine bunların tabi olmadığını dile getiren Bozdağ, şöyle konuştu:

“Yargıtay başkanımız Cumhurbaşkanımızı hem tebrik hem de yeni adli yıl açılışına davet için başbakanlık binasında ziyaret etmişti. Ziyarette ben de hazır bulundum. Orada değişik konular konuşuldu. Bu konuşmalar sırasındaYargıtay başkanımız HSYK seçimine Yargıtay’dan seçilecek 3 asıl ve 3 yedek üyelik seçimini kürsüde yapılacak hakim ve savcıları etkilememesi bakımından 12 Ekim’de yapmayı ancak 12 Ekim’in pazar gününe gelmesi ve Yargıtay’da da pazar günleri çalışma geleneği olmaması nedeniyle biz 13 Ekim pazartesi günü yapacağız diye kendisi bizzat sayın cumhurbaşkanımıza ifade ettiler. Basından öğrendiğimiz kadarıyla Yargıtay başkanımız Yargıtay’da yapılacak seçimi 22 Eylül olarak tarihlendirdi. Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettiği tarihi Sayın Başkan değiştirmiş durumda, tabi ben bu konuyu takdire bırakıyorum. Hakimlerimizin, savcılarımızın değerli Yargıtay üyelerimizin takdirine bırakıyorum.”

Cumhurbaşkanına, Yargıtay başkanının bu tarihi kendi gerekçeleriyle seçimi etkilememesi için böyle bir tarih düşündüğünü ifade ettiğini daha sonra da tarihi değiştirdiğini anlatan Bozdağ, tamamen başkanın yetkisinde olan bir konu olduğunu dile getirdi.

Başkanın yetkisini bu yönde kullandığını ifade eden Bozdağ, “Benim üzüldüğüm şey sayın Cumhurbaşkanımıza böyle bir kendi açıp kendi ifade etmesine rağmen daha sonra farklı bir tarih belirlemesidir. Hayırlı olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.

Bozdağ, Yargıtay üyelerinin kendi özgür iradeleri ile karar vereceğini, Yargıtay üyelerinin yapacağı HSYK üyeliği seçiminin hayırlı olmasını dileyerek, sadece bu konuya vurgu yapmak istediğini anlattı.

AA
 

Okunma Sayısı ; 1.555 views

Benzer Yazılar

Çin’de son zamanların en yüksek seviyesine çıkan hava kirliliği, ülke genelinde yaşamı olumsuz etkiliyor.Çin’de kirli havanın yol
  28.06.2016 Tarihinde Akşam 20:45  sularında istanbul Atatürk havalimanında gerçekleşen patlamanın ardından , yayın yasağı getirildiği
Kuzeni tarafından tecavüz edildikten sonra göğüsünden bıçaklanarak öldürülen Gizem Ekici’nin katil zanlısı için  en ağır ceza talebini
  Gastroentrolog  Dr. Lisa Ganjhu, sakız yuttuğunuzda sindirim sisteminizde neler olduğunu aşama aşama anlattı. Sindirim sistemi çok kuvvetlidir.
    Transferi yılan hikayesine dönen ve geçtiğimiz hafta Fenerbahçe ile ipleri kopardığını açıklayan Gökhan Gönül konusunda son

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Etiketler