sohbet

Sohbet

Sohbet Odaları

Sohbet Siteleri

JİNEKOMASTİ AMELİYATI NEDİR?

Jinekomasti, temel olarak erkeklerde kadınlarda olduğu gibi meme dokusunun büyümesi neticesinde meme oluşması anlamına geliyor ve bazen direkt olarak kadınlarda bulunan meme dokusunun erkekte oluşması, bazen sadece yağ dokusu nedeniyle meme büyümesi, bazen de her ikisi birden şeklinde ortaya çıkabiliyor. Tabii ki erkekler de böyle bir durumdan rahatsız oldukları için jinekomasti ameliyatıile bu rahatsızlıktan kolayca kurtulabiliyorlar. Sizler için jinekomasti ameliyatı hakkında tüm bilinenleri bir araya getirdik.

Bu rahatsızlık, ergenlik dönemi veya daha sonrasında ortaya çıkabiliyor ve beslenme düzeni, kilo alıp verme, steroid kullanımı, vücut geliştirme ve diğer hastalıklardan kaynaklanabiliyor. Dolayısıyla jinekomasti sizde ortaya çıktıysa bunun temel sebeplerini doktorunuzla görüşerek bu sebepleri ortadan kaldırmanız atmanız gereken ilk adım. Doktorunuz bu konuda size gereken tüm bilgileri vermekten çekinmeyecektir.

Jinekomasti ameliyatında kullanılan temel olarak iki tane yöntem mevcut. Bunlardan bir tanesi meme ucunun hemen altından açılan bir kesik vasıtasıyla içerideki meme dokusunun ve yağların alınması. Ancak bu yöntem son senelerde pek tercih edilmiyor çünkü hem operasyon sonrasında derideki sarkma devam ediyor hem de içeride bulunan parçaların tam olarak alınması mümkün olmayabiliyor.

Son senelerde jinekomasti operasyonunda kullanılan bir diğer teknik ise yağ alma yani liposuction tedavisi. Bu tedavi ile sadece yağ değil, meme dokusu da alınabiliyor ve herhangi bir şekilde sarkma, yara izi meydana gelmiyor. İçeride bulunan parçaların daha kolay alınmasını sağlayan bu yöntem, derinin de kendini toplamasına izin vererek doğru sonuçlar almanıza yardımcı oluyor.

Elbette operasyona girmeden önce jinekomasti sahibi olmanıza neden olan etkenleri araştırmak ve bunların ortadan kaldırılabilir olanlarını kaldırdıktan sonra işlem geçirmek de önemli. Aksi taktirde maalesef tekrar eden vakalarla karşılaşmak mümkün olmaktadır.

İşlemler genel anestezi altında gerçekleştiriliyor ve operasyonun ardından hasta bir gün içerisinde günlük hayatına dönüş yapabiliyor. Ancak doktorun belirteceği bir süre boyunca korse kullanmak, bilhassa memelerin düzgün görünümünü elde edebilmek için uzmanlar tarafından öneriliyor. Eğer sebepler ortadan kaldırıldıysa jinekomasti ameliyatı sonrasında rahatsızlığın tekrar nüksetme şansı da neredeyse yok.

Devamını okuyun: http://kafekadinca.com/jinekomasti-ameliyati-nedir/#ixzz3ve5I70P6

Okunma Sayısı ; 1.369 views

JİNEKOMASTİ AMELİYATI NEDİR? Benzer Yazılar

Günümüz teknolojisiyle yüzdeki kırışıklıklar dolgu uygulamalarıyla giderilebiliyor. Bunlardan en güvenli olan ve en sık kullanılan dolgu
D vitamini eksikliği kısırlığa yol açıyor.‘Yumurta sarısı, uskumru ve süt tüketerek bu vitamin açığını kapatabilirsiniz’. Kış günlerinde
Sigara cildin de en büyük düşmanı… Takvim’de yer alan habere göre sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak isteyenlere estetik,
Güzelliğine düşkün kadınlar dikkat! Makyaj yaparken göz sağlığınızı bozabilirsiniz… Takvim’de yer alan habere göre Göz Hastalıkları
Yaşlılık lekeleri (lentigo) 45-50 yaşlarında gorulmeye başlar… Takvim’de yer alan habere göre lentigo, derinin renk bozukluğu hastalığıdır.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
JİNEKOMASTİ AMELİYATI NEDİR? Etiketler