sohbet

Sohbet

Sohbet Odaları

Sohbet Siteleri

Özgecan’ın Katilleri Suçu Birbirine Attı! Duruşmada Kan Donduran Sözler

Özgecan’ın Katilleri Suçu Birbirine Attı! Duruşmada Kan Donduran Sözler

Adsız

Mersin’in Tarsus ilçesinde vahşice katledilen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın katil zanlılarının yargılanacağı davanın ilk duruşması Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. Sanıklardan Suphi Altınddöken ve babası Necmettin Altındöken’in ardından üçüncü sanık Fatih Gökçe’nin savunmasına geçildi. 3 sanık da savunmalarda birbirini suçladı. Suphi Altındöken, arkadaşı Fatih Gökçe için tecavüz imasında bulundu.

Bu arada sanıklardan Fatih Gökçe’nin avukatının baro tarafından atanmayıp, Gökçe’nin savunmasını kendi isteğiyle üstlendiği anlaşıldı. Duruşmaya verilen arada avukata büyük tepki vardı.

SANIK FATİH GÖKÇE: SUPHİ BENİ HEP PİS İŞLER İÇİN ARAR

Necmettin Altındöken’in ardından savunmasına geçilen sanık Fatih Gökçe ise şunları söyledi: “Arkadaşlarımla oturuyordum, Suphi aradı, ‘Başım belada, 5 liralık benzin al gel’ dedi. Önce ‘Tarsus’ta değilim’ dedim, hep pis işlerine arar. Kapatırken arkadaşlarımın sesini duyunca tekrar aradı, ‘Ölüm kalım meselesi’ dedi. ‘Bende araba yok’ dedim. Israr etti, arkadaşım Osman’dan rica ettim, beni Suphi’nin yanına bıraktı. Bir baktım yüzü gözü kan içindeydi. Ben sorunca, ‘Yolcular beni soymaya kalktı kavga ettik’ dedi bana.

Ben direksiyona geçtim, o kızın yanına geçti, ‘Buz gibi olmuş’ dedi. Ben maktülü görmedim o ana kadar, Suphi maktülü inceledi, ellerine baktı. Ellerini kesti. Sonra Suphi’nin evinin oraya gittik, benden bıçak istedi, ‘Yok’ dedim. Beni tehdit etti, ‘Akıllı ol’ dedi. Ben kaçmaya çalıştım, eve kaçtım, arkamdan geldi, bu psikopattır, korktum.

“SUPHİ ARABAYA GİRDİ, 3 DAKİKA SÜRDÜ”

Babasına ‘Suphi polise gitsin, hepimiz yanarız’ dedim. Suphi cesedi parçalamak istedi, babası ‘Kokar, kilime sarıp dereye atalım’ dedi. Suphi babasından bıçak aldı, araca bindi, iki üç dakika kaldı, indi, maktülün kesik ellerini gördüm elinde, bana 40 lira verip ‘Benzin al’ dedi. Sonra ben önden onlar arkadan gittik, benzincide durup benzin aldım, yakılacağını bilmiyordum, ıssız bi yere gittik, ben arabama LPG almak için benzinciye girdim, çıktığımda onlar işlerini bitirmiş dönüyorlardı.

“NİYE GÜLÜYORSUN” AZARI

Fatih Gökçe savunmasını yaparken, hakim diğer sanık Suphi Altındöken’i “Niye gülüyorsun devamlı?” diye azarladı. Ardından Gökçe’nin önceki ifadesi okunmaya başlandı.

Gökçe, ifadesinin okunmasının ardından “Jandarma hep ‘ şunu şöyle, bunu böyle yap’ dedi. Neredeyse ben öldürdüm diyecektim. Halbuki ‘yaktıkları şeyi’ jandarmaya ben gösterdim” ifadelerini kullandı.

Duruşmada gün boyu yaşananlar şöyle:

Sanıklar yoğun koruma altında duruşma salonuna getirilirken, birçok baro ve demokratik kitle örgütünün yanında Aile Bakanlığı da davaya müdahil olma talebinde bulundu.

SABIKALARI KONUSUNDA YALAN SÖYLEDİLER

Yoklaması yapılan üç sanık da geçmiş sabıkalarına ilişkin beyanlarında mahkeme heyetine yalan söyledi. Hakim, hiç sabıkaları olmadığını beyan eden Suphi Altınddöken’in iki, babası Necmettin Altındöken’in de bir sabıkasının olduğunu hatırlattı. Diğer sanık Fatih Gökçe’nin ise bir sabıkası olduğunu söylemesine karşın iki sabıkası olduğu anlaşıldı.

SAVCI ÜST SINIRDAN CEZA İSTEDİ

Duruşmada iddianamenin okunması tamamlandı. Savcı iddianamesinde Suphi Altındöken’in dört ayrı suçtan cezalandırılmasını, indirim yapılmamasını ve cezanın üst sınırdan verilmesini talep etti.

Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe’nin de ‘müşterek fail’ olarak nitelendirildiği iddianamede, iki sanık için de yine dört ayrı suçtan, indirim yapılamadan üst sınırdan ceza verilmesi istendi.

Suphi Altındöken savunmasında Fatih Gökçe’yi suçladı

SUPHİ ALTINDÖKEN SAVUNMA YAPTI

İddianamenin okunmasının ardından savunmasına başlayan katil zanlılarından Suphi Altındöken, ilk olarak “Fotoğraf çekilmesi serbest mi onu öğrenmek istiyorum” sorusunu yöneltti.

“YÜZÜMÜ TIRMALADI, BEN DE DÖVMEYE BAŞLADIM”

Altındöken’in suçu diğer sanık Fatih Gökçe’ye yıkmaya çalıştığı savunması söyle: “Maktul bindi, yorgundum, Mersin’e gitmeyecektim. 100 lira istedim, patrona yalan söyleyip 30 lirasını verecektim. O yüzden kimse görrmesin diye şehre girmeyip otobana girdim, itiraz edince ileride u dönüşünden dönecektim. Ama maktul çantasından bir şey çıkardı. “Bayan niye böyle yapıyorsun” deyip arabayı durdurup arkaya yanına gittim, ben sinirli biriyim, herkes bilir, kapıyı açmama rağmen inmedi.

Yüzümü tırmalamaya başladı, ben de sinirlenip dövemeye başladım. Kafasını demire çarptı, bayılınca panikledim. Hastaneye beraber götürmek için diğer sanık Fatih’i çağırdım. Geldi, “Dur kardeş önce konuşalım” dedi. Issız bir yere gittik, Fatih maktule bir baktı, sonra arkadaşı Osman’ı arayıp benzin istedi. Buluşmak üzere ayrıldık, ben eve gittim.

“FATİH, ARABADAN KEMERİNİ DÜZELTEREK İNDİ”

Babamı aradım, benim eve geçtik, elimi yüzümü temizledim. Fatih geldi, koltukların kanlı başlıklarını topladık. Bunu ilk kez burada söylüyorum: Bir baktım Fatih arabadan kemerini düzelterek iniyordu. Fatih, “Öldürmemiz lazım” dedi, ben bıçağı aldım, boğazına sapladım. ‘Hadi gidiyoruz’ dedik, babam ‘Nereye’ dedi, Fatih ‘Pikniğe gidiyoruz mangal yakarız’ diye espri yaptı. Ben paniktim, Fatih soğukkanlıydı.

“YAKMAYALIM’ DEDİM, ISRAR ETTİ”

Fatih bana yüzümü maktulün tırmalayıp tırmalamadığını sordu, ‘Evet’ deyince, ‘Kimliğini bırakmışsın sen, elini kes’ dedi, kestim ellerini. Önce çuvala koyup gömecektik, sonra Fatih babamdan mazot istedi. Bıçakları temizledi. Bana ‘Kız güzelmiş’ dedi, ‘Sen bir şey mi yaptın?’ dedim. ‘Sus sesini çıkarma yoksa seni ihbar ederim’ dedi. Ayrı arabalarla yola çıktı, geminin orada onu bekledim. Fatih aradı, üniversitenin oraya çağırdı. Buluştuk, ben onun aracını takip ettim. Bir sürü köyden geçtik, bir yerde durduk, cesedi indirdim. Bana ‘Benzini getir’ dedi, ben öyle bir niyetim olmadığı için benzin şişesini kasten düşürdüm, ‘Yakmayalım’ dedim, o ısrar etti. Ertesi gün buluştuğumuzda Fatih elini omzuma koydu, ‘Bak, dün otobüste kıza öyle yaklaştıgımı söylersen çoluğunu çocuğunu kaçırırım’ dedi.”

HAKİM TEPKİ GÖSTERDİ

Sanık Suphi Altındöken’in savunması sırasında susup ağlamasına tepki gösteren hakim, “Ağlamaları geçelim” dedi.

Ses sistemindeki arıza nedeniyle verilen 10 dakikalık ara sonrasında, sanık Suphi Altındöken’in eski ifadelerinin okunmasına devam edildi.

Sanık Suphi Altındöken, savcının, “100 TL’yi sana vereceğine o parayla taksiyle gidemez miydi Mersin’e?” sorusunu, “Onun düşüncelerini bilemeyiz” diye yanıtladı.

MAHKEME BAŞKANI AZARLADI

Suphi Altındöken’in ifadesi sırasında ‘Alnım açık’ demesi salonda yoğun tepkiye neden oldu. Altındöken, üye hakimlerden birine ‘İyi dinleyin’ diye hitap edince mahkeme başkanı tarafından azarlandı.

Özgecan Aslan ailesini temsil eden bir avukatın ‘Özgecan’ı öldürürken bu gözyaşlarını nereye sakladın’ sorusuna Suphi Altındöken “Allah kimseye bunu yaşatmasın’ karşılığını verdi.

Duruşmaya verilen arada, sanıkların farklı yerlerde tutulması ve irtibatlarının kesilmesi talebi kabul edildi.

HEYECANLANDI, SONRA SAVUNMA YAPMAK İSTEDİ

Ara sonrasında savunmasına geçilen sanıklardan Fatih Gökçe, ‘çok heyecanlandığı’ için daha sonra savunma yapmak istediğini söyledi. Mahkeme bu talebi kabul etti.

BABA ALTINDÖKEN DE AĞLADI

Fatih Gökçe’nin ardından sanık Suphi Altındöken’in babası Necmettin Altındöken’in ifadesine geçildi.

“BUNLARIN DAVAYLA İLGİSİ YOK”

İşten eve geldikten sonra dışarı çıkmadığını, evde dizi izlediğini, olayın yaşandığı gece de dizi izlerken oğlu Suphi’nin kendisini aradığını söyledi. Sanık Necmettin Altındöken’in de ağlamaya başlaması ve asgari ücretle çalıştığından bahsetmesi üzerine hakim, “Bunların davayla bir ilgisi yok” sözleriyle sanığı uyardı.

BABA HİÇBİR ŞEY BİLMİYOR

Olay gecesi, oğlu Suphi Altındöken’le diğer sanık Fatih Gökçe’nin minibüsü getirdiğini, koltuk başlarını topladıktan sonra kendisinin eve dönüp çay içtiğini ifade eden Necmettin Altındöken, hakimin, “Araçtaki kanları görmedin mi” sorusuna, “Karanlıkta görmedim” karşılığını verdi.

Daha sonra oğlu ve Fatih Gökçe’yle birlikte arabaya bindiklerini söyleyip, doğrudan jandarmanın aracı durduğu ana atlayan ve ‘olaylarla ilgisi olmadığını’ savunan Necmettin Altındöken, hakimin, “Alakasız şeyler konuşuyorsun, bu anlattıklarının iddianameyle, davayla hiç ilgisi yok” uyarısıyla karşılaştı.

Cinayeti ertesi gün öğrendiğini öne süre ve nezarette günde iki öğün kahvaltı ettiğini anlatmaya başlayan Necmettin Altındöken’e hakim bu kez “Ne alakası var ya, ne alakası var” sözleriyle tepki gösterdi.

Necmettin Altındöken’in polis ve savcılıktaki ifadelerinin okunmasına geçildi.

“ESKİ İFADELERİMİ KABUL ETMİYORUM”

Eski ifadelerini kabul etmeyen sanık Necmettin Altındöken’in “Eski ifadelerimi kabul etmiyorum. Nezarette günde 15-20 kağıt imzalatıyorlardı, gözlüğüm yoktu yanımda, zaten dövdüler” dedi.

Hakimin “Cinayete neden engel olmadın?” sorusuna, “Haberim yoktu, benim de kızım var, ben hiç kıyar mıyım” karşılığını verip yine ağlamaya başlayan Necmettin Altındöken, sanıklardan oğlu Suphi Altındöken’in psikolojik rahatsızlığı olduğunu ve kendisini kına gecesinde bıçakladığını öne sürdü.

FATİH GÖKÇE’NİN AVUKATINA TEPKİ

Sanıklardan Fatih Gökçe’nin avukatı Nazmi Karataylı’nın baro tarafından atanmayıp Gökçe’nin savunmasını kendi isteğiyle üstlendiği, Suphi Altındöken ile babası Necmittin’in avukatlarının ise Mersin Barosu tarafından yasa gereği atandığı belirlendi.

Duruşmaya ara verilmesi üzerine Tarsus Adliyesi’nin kafeteryasının balkonunda bahçedekileri izleyen sanık avukatı Nazmi Karataylı’yı gören Pir Sultan Abdal Derneği Tarsus Şube Başkanı Cuma Erçe, “Nazmi, defol oradan. Sabahtan beri oradan millete bakarak herkesi tahrik ediyorsun’ diyerek tepki gösterdi. Bu tepki üzerine Mersin Barosu Tarsus Temsilcisi avukat Duran Çalışır, Nazmi Karataylı’yı kolundan çekerek içeri aldı.

Bu gelişmenin ardından adliyeden çıkıp bahçeye inen Mersin Baro Başkanı Alpay Antmen ise, Erçe ve beraberindekilere açıklama yaparak, “Her suçlunun savunma hakkı vardır. İllaki bir avukat onu savunacak. O yüzden tepkinizi avukatlara değil katil zanlılarına göstermenizi rica ediyoruz. Lütfen sakin olun” diye konuştu.

HANGİ SUÇLARDAN YARGILANACAKLAR

Katil zanlılarından Suphi Altındöken, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme, nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs ve cinsel saikle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, babası Necmettin Altındöken’le arkadaşı Fatih Gökçe ise ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme’ suçlarından yargılanacak.

Soruşturmayı yürüten Tarsus Cumhuriyet Savcısı Ayhan Akyol iddianamede sanıklar hakkında istenebilecek en ağır cezayı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını talep etmiş, iddianame mahkeme tarafından kabul edilmişti.

MAHKEMENİN İKİ ÜYESİ KADIN

Başkanlığını Ercan Kumhak’ın yaptığı mahkeme heyetinin hakim üyeleri ise Nesibe Çınar ve Fatma Serpil Aydın olarak belirlendi.

1000’E YAKIN AVUKAT BAŞVURDU

Davaya müdahil olmak için Mersin dışından da yaklaşık 1000 avukat Mersin Barosu’na başvuruda bulundu. Duruşma salonunun yüz kişilik olması nedeniyle aralarında seçim yaparak belirli bir sayıda avukatın salona girdi.

ADLİYEDE BAŞKA DURUŞMA YOK

Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı, adliyeyi yarın diğer davalara kapatma kararı aldı. Güvenlik gerekçesiyle alınan bu karar çevresinde o gün adliyede Özgecan Aslan cinayeti dışında hiçbir davaya bakılmıyor.

AİLEYİ AMCA TEMSİL EDİYOR

Özgecan Aslan’ın babası Mehmet ve anne Songül Aslan ise şu an için duruşmaya katılmıyor; aileyi amca Yaşasın Aslan temsil ediyor.

CHP’Lİ VEKİLLER DE ORADA

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ve CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak duruşmayi izleyenler arasında.

KADINLAR DESTEK İÇİN ADLİYEDE

Kadın örgütleri, sivil toplum kuruluşları, yakınlarını kadın cinayetlerinde kaybeden aileler de Türkiye’nin dört bir yanından davayı takip etmek için Tarsus’a geldi. Ellerinde “Kadın katillerine tahrik indirimine hayır”, “Özgecan’ın katilleri hesap verecek” dövizleri taşıyan grup, kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet cezasının yasalaşması için slogan atıyor.

EVE DÖNERKEN ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Çağ Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan 11 Şubat 2015 günü okuldan çıktıktan sonra evine gitmek üzere Mersin’e sefer yapan, sanık Ahmet Suphi Altındöken’in kullandığı minibüse binmişti. İddianameye göre sanık Atındöken, Özgecan Aslan’a cinsel saldırı amacıyla saldırdı, maktulün direnmesi üzerine darp etti. Genç kızın bayılmasının ardından arkadaşı Fatih Gökçe ile babası Necmettin Altındöken’i çağıran Altındöken’in genç kızı öldürdüğü, daha sonra üç sanığın anlaşarak cesedi yaktığı iddia ediliyor.

Okunma Sayısı ; 1.303 views

Özgecan’ın Katilleri Suçu Birbirine Attı! Duruşmada Kan Donduran Sözler Benzer Yazılar

Çin’de son zamanların en yüksek seviyesine çıkan hava kirliliği, ülke genelinde yaşamı olumsuz etkiliyor.Çin’de kirli havanın yol
  28.06.2016 Tarihinde Akşam 20:45  sularında istanbul Atatürk havalimanında gerçekleşen patlamanın ardından , yayın yasağı getirildiği
Kuzeni tarafından tecavüz edildikten sonra göğüsünden bıçaklanarak öldürülen Gizem Ekici’nin katil zanlısı için  en ağır ceza talebini
  Gastroentrolog  Dr. Lisa Ganjhu, sakız yuttuğunuzda sindirim sisteminizde neler olduğunu aşama aşama anlattı. Sindirim sistemi çok kuvvetlidir.
    Transferi yılan hikayesine dönen ve geçtiğimiz hafta Fenerbahçe ile ipleri kopardığını açıklayan Gökhan Gönül konusunda son

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Özgecan’ın Katilleri Suçu Birbirine Attı! Duruşmada Kan Donduran Sözler Etiketler